Jump to content
Sign in to follow this  
Fixul - Un stil de viata

Pentru membri acestui Forum care vor sa slabeasca

Recommended Posts

Pentru membri acestui Forum care vor sa slabeasca am sa va dau cateva idei ce ati putea manca si ce.

1. FRUCTE CARE NU INGRASA

- capsuni, cirese, grapefruit, portocale, piersici, caise, pepene galben si rosu, rodie, ananas, fructe de padure, mere.

2. LEGUME CARE NU INGRASA

-broccoli, varza verde, conopida, sparanghel, ardei gras, castraveti, usturoi, ceapa, pastarnac, dovlecel, salata verde.

3. FRUCTE CARE INGRASA

-banane, struguri, avocado, mango.

4. LEGUME CARE INGRASA

-cartoful, fasolea, orezul

5. ALIMENTE CARE NU TREBUIE CONSUMATE SEARA

-painea integrala /cu seminte - cereale (tip muesli, boabe de grau, orz, ovaz

-mamaliga, preparate cu malai, gris

-orez brun nedecorticat

-legume, leguminoase cu amidon (cartofi, mazare, fasole boabe, linte, naut)

-hrisca, cuc-cus, mei, quinoa

-zahar si derivate cu zahar (prajituri, bomboane, foietaje, creme, ciocolata)

-sucuri carbogazoase sau necarbogazoase

-fructe si sucuri naturale

-unt, smantana, branzeturi grase (oaie, bivolita, branzeturi frantuzesti, cascaval)

-mezeluri cu carne tocata (crenvrusti, parizer, toba, salam, carnati, cabanos, pateu)

-tocaturi cu grasime (mici, chiftele, hamburgeri)

oleaginoase (migdale, nuci, fistic, caju)

6. ALIMENTE CARE SE POT CONSUMA SEARA

-carne alba slaba, peste

-oua cu moderatie ocazional

-lactate si branzeturi cu aport mediu de grasime maxim (16-18 %grasimi)

70759703_2538799126352965_5656326780412231680_n.thumb.jpg.0fcb4f081946665c713ad660852f8887.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• 1 an de fix si un minus de 44 kg!! 🎉🎉🎉🎉  
    • Buna seara fixutelor! Mă numesc Georgiana,am 25 ani și 70 kg ,as avea nevoie de ajutor in a mă adapta acestui stil de viață deoare în ultimă perioada am acumulat cam multe kilograme ,problema este că am un regim foarte haotic și ciugulesc toată ziua. De 6 luni lucrez doar noaptea și nu știu cum sa mi pun orele de masa deorece, dimineața dorm.Voi ce m -ati sfătui sa fac? Va mulțumesc!
    • Buna, fixute! Ma numesc, Florentina!am 30ani, 1,65m, 86kg.cel mai puțin am avut 65kg. Nu am fost niciodata sirena ... Trecand anii s_au acumulat si kg 😪am tinut #dieta rina un stil da viata sanatos si am scăzut 15kg asta cu 6ani in urma. Am vrut sa fiu mamica si dupa 2pierderi(gemelara la 5luni😭😓, oprita din evoluție la 7sapt😓😭) Dumnezeu mi_a dat o minune de baiat (avem 3luni) 🙏😍👣💙. Am incercat 3ani sa am minunea mea. Corpul in acest timp a acumulat kg . Atunci nu ma deranjau vroiam sa am minunea mea 😍atat🙏, însă acum vreau sa slabesc! Sa ajung la 60-65kg imi e suficint! O s aincerc s atin fix orlee insa in functie de micutul meu si programul de alaptat. Multa bafya la scazut kg, fixutelor! Am gasit acest grup vrand sa dau din nou urmarire la postarile din grupul rina! Si am imvitat si alti membrii care stiu ca ar vrea sa slabeasca! 😍🤗Multumesc pt accept😍❤️
    • Bună, mă numesc Ana , am 24 de ani, 1,57 m și  90 kg, aș vrea să ajung la 60 kg sper să reușesc 
  • Create New...